Tel: 0212 534 88 00

BU HAYIRDA SİZİN DE BİR KATKINIZ OLSUN!

Ajans5.com haber sitesinde çıkan haberimiz

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi tarafından Arnavutköy'de geçtiğimiz aylarda temeli atılan ve inşaat çalışmaları devam eden eğitim merkezinin mütevelli heyeti, Miniatürk Sosyal Tesisleri'nde biraraya geldi.

Toplantıda konuşan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, hayırseverlerin ilgisini beklediklerini söyledi. AGD Merkez Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Esmerer,  “Bağış yaparak bu hayırlı çalışmaya destek verebilecek hayırseverlerin katkılarını bekliyoruz” diye konuştu.

ajans5

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi tarafından Arnavutköy'de geçtiğimiz aylarda temeli atılan ve inşaat çalışmaları devam eden Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi'nin mütevelli heyeti, Miniatürk Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi. Programa, Saadet Partisi İl Başkanı Birol Aydın, Saadet Partisi GİK Üyesi Ali İhsan Gündoğdu, İKEV Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sevim, Kemalettin Erbakan, Harun Macit, Mustafa Çelik Hocaefendi katıldı. 28 Ağustos 2016 tarihinde temel atma töreni gerçekleştirilen 6 bin metrekarelik eğitim kompleksinin inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşaatı tamamlandıktan sonra Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi adıyla hizmet verecek olan kompleks, eğitim merkezi olmanın yanında yurt olarak da hizmet verecek. Projenin tamamlanmasıyla birlikte AGD'nin İstanbul'daki en büyük eğitim merkezi olmuş olacak. 

İki katı tamamlandı...

Bina, İstanbul'un Arnavutköy ilçesine bağlı Taşoluk Mahallesi'nde bulunuyor. Mütevelli heyet toplantısında eğitim merkezinin kaba inşaatının iki katının tamamlandığı belirtilirken, inşaatın geri kalan tüm masrafları için 3 buçuk milyon liraya ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. İnşaat çalışmalarının gidişatı hakkında bilgi verilen toplantıda, inşaatın tamamlanabilmesi için gerekli olan ihtiyaçlara dikkat çekildi. Ayrıca inşaatın gün gün kamera kaydı ile oluşturulan film izletildi.

İNŞAATI EL BİRLİĞİYLE TAMAMLAYACAĞIZ

Toplantıda konuşan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, “İslam'ı bir bütün olarak amaç edinmiş, sadece ibadet bazında değil ülkesine ve İnsanlığa hayırlı hizmetler yapmayı amaç edinmiş nesillerin yetişmesini amaç ediniyor Anadolu Gençlik Derneği. Hiçbir dünyevi beklentiye dalmadan, sadece Allah rızası düşüncesiyle cihat emrinin yerine getirilmesini temin eder Anadolu Gençlik Derneği. Bütün üniversitelerde İslami faaliyet yapan gençlerimiz var. Liselerde ve imam hatip okullarında çalışmalarımızı yapıyoruz. Rahmetli Erbakan Hocamızın kurduğu Milli Gençlik Vakfı ile başlayan çalışmaları yine Erbakan Hocamızın kurduğu Anadolu Gençlik Derneği ile devam ettiriyoruz. Bu ülkenin geleceğini şuurlu nesiller temin edecektir. Gençlik çalışmalarının olmazsa olmaz şartı eğitimdir. Dolayısıyla eğitimle iç içe olmak zorundayız. Sohbet havasında değil, disiplinli, sürekli bir eğitim faaliyeti içerisinde olmak durumundayız. İstanbul'da 39 ilçe teşklatımız var. Bu da yeterli değil, tüm mahallelere kadar ulaşmalıyız. Böyle bir tesisi teşkilatımıza kazandırmak maksadıyla çalışıyoruz. Ali amcamız, inşaatı yaptığımız arsayı bağışlayarak bu hayırlı işin önünü açtı. Allah kendisinden razı olsun. Bundan sonra inşaatı el birliğiyle, hep beraber tamamlayıp eğitim merkezimizi açacağız inşaallah.”

DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR

Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi Mütevelli Heyeti Başkanı Selman Esmerer, “Anadolu Gençlik Derneği, sadece okuyan değil çalışan gençlik de dahil olmak üzere hepsine İslami şuuru, İslami eğitimi vermek üzere kurulmuş bir Milli Görüş teşkilatıdır. AGD, kurulduğu günden bu yana iyi işlere imza attı. Erbakan hocamız her sınıfın sorumlusu olup olmadığını daima sorardı. Ülkemizin birçok yerinde önemli yerlerde de AGD'de yetişmiş gençlerimiz görev yapmaktadır. İstanbul'da açacağımız eğitim merkeziyle, bu şuurlu nesil yetiştirme gayemiz biraz daha yol almış olacak. İnşaatın tamamlanabilmesi için yaklaşık 3 buçuk milyon liraya ihtiyacımız var. Bağış yaparak bu hayırlı çalışmaya destek verebilecek hayırseverlerin katkılarını bekliyoruz” diye konuştu.
YORUMLAR
YORUM YAZ
GELİŞMELERDEN HABERDAR OL